O Londynie raz jeszcze…

 

O Londynie raz jeszcze…warsztaty językowe młodzieży II LO w Swarzędzu

       Kolejny, tradycyjnie udany wyjazd do Londynu młodzieży II LO w Swarzędzu. W dniach 16 – 21.01 2015r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w warsztatach językowych w stolicy Anglii. Intensywny i ciekawy program dał możliwość zobaczenia i zwiedzenia m.in. Tower of London, Tower Bridge, Westminster Abbey, St.Paul’s Cathedral, Millenium Bridge, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, kilku muzeów, w tym Madam Tussaund’s. Uczestnicy byli również w Greenwich i stanęli na Południku „0”. Dzięki wspaniałej pogodzie, atmosferze i punktualności uczestników mogliśmy zrealizować program wycieczki i ponadto zobaczyć o wiele więcej miejsc.
      Doskonaliliśmy język angielski,uzupełnialiśmy wiedzę z geografii i historii.Ćwiczenia językowe odbywały się w naturalnych,codziennych sytuacjach i uczestnicy musieli uzupełniać specjalny zeszyt ćwiczeń! Mogli wypróbować swoje umiejętności językowe, ponieważ zakwaterowanie stwarzało okazję do poznania zwyczajów panujących u rodzin. Była to wyjątkowa lekcja, którą wszyscy zdali na 6!
      Mieliśmy okazję wypróbować różne środki transportu. Po Londynie poruszaliśmy się nie tylko autokarem, ale również metrem,kolejką DLR,double – deckerem. Na piechotę przebyliśmy kilkadziesiąt kilometrów! Co zaskakujące, nikt nie narzekał i nie wierzył, że można tyle chodzić i nie nabawić się pęcherzy na stopach.
      Niestety, nie byliśmy na „five o’clock tea” u królowej, bo była poza Londynem. Nie udało nam się wydać wszystkich pieniędzy na Oxford Street. Każdy odczuwał niedosyt i dopytywał , kiedy będzie następny raz. Czas w Londynie minął zbyt szybko!
      Do następnego wyjazdu!
                                                                                                        Urszula Jasiak

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content