Podgórna zaprasza

O inwazji obcych…

W piątek, 1.12.2017r. Podgórną odwiedziła Pani dr hab. Maria Drapikowska z Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Mieliśmy okazję posłuchać o inwazji obcych – czyli o roślinach inwazyjnych, takich jak dobrze wszystkim znany barszcz Sosnowskiego. Wykład przyciągnął zarówno gimnazjalistów, jak i licealistów. Dowiedzieliśmy się, jakie to są rośliny, co je charakteryzuje oraz jak można zapobiegać ich inwazjom. Dziękujemy Pani dr Drapikowskiej za interesujący wykład i jak zwykle liczymy na więcej!
                                                                                                                                                                                   Klaudyna Adamczak kl. 3b