Aktualności

 

Koniec wakacji…Nowy rok szkolny 2020/2021

      1 września po prawie półrocznej przerwie uczniowie w całej Polsce powrócili do szkół. Jednak nie było wielkich uroczystości, akademii rozpoczynających nowy rok szkolny a jest to spowodowane nadal istniejącym stanem epidemii.
      W II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu rok szkolny 2020/2021 w sposób bardziej oficjalny rozpoczęli tylko uczniowie 4 klas pierwszych, pozostali uczniowie o różnych godzinach spotykali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

      O godz. 10.00 w sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych spotkali się z dyrekcją szkoły i wychowawcami. Uroczystość prowadził pełniący obowiązki dyrektora wicedyrektor Wojciech Hoffmann, który poinformował wszystkich zebranych o tym, że dyrektor Tomasz Zandecki do końca tego roku szkolnego będzie na urlopie zdrowotnym. Pełniący obowiązki dyrektora przedstawił nowego wicedyrektora – p. Marcina Dziubicha. Prowadzący spotkanie życzył wszystkim uczniom kl. I sukcesów w nauce i pracy, zachęcał do wysiłku i aktywności intelektualnej oraz do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Wspomniał też, że będzie to bardzo trudny rok szkolny, którego wszyscy się obawiają. Poinformował o tym, że w szkole istnieje wewnętrzny regulamin postępowania w czasie epidemii, a uczniów i nauczycieli obowiązują maseczki ochronne w czasie przerw i w miejscach wspólnych oraz dezynfekcja rąk i wietrzenie sal.

Na koniec wicedyrektor W.Hoffmann przedstawił 4 nowe klasy pierwsze i ich wychowawców:
a. kl.IA – humanistyczno-językowa, wych. wicedyr. Marcin Dziubich, 26 uczniów
b. kl.IB – matematyczno-geograficzna, wych. p.Przemysław Biedziak, 20 uczniów
c. kl. IC – biologiczno-chemiczna – wych. p. Magdalena Wojciechowska, 25 uczniów
d. kl. ID – policyjna, wych. p. Ewa Portala-Janik, 25 uczniów

Po prezentacji klasy I udały się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami.
ZDROWIA, POWODZENIA I SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

                                                                                                                                                                            W. Hoffmann

 

Scroll to Top
Skip to content