Aktualności

 

Koniec wakacji… Nowy rok szkolny 2017/2018

      4 września, w poniedziałek w chłodne i pochmurne przedpołudnie o godz. 10.00 na sali gimnastycznej rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018 w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Była to uroczystość skromna o bardzo roboczym charakterze. Imprezę otwarcia nowego roku szkolnego prowadził wicedyrektor Wojciech Hoffmann, który po hymnie państwowym poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły dra Tomasza Zandeckiego.  
Dyrektor Tomasz Zandecki powitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim młodzież naszego liceum. Przedstawił nowych nauczycieli, którzy podjęli pracę w naszej szkole: ks. Łukasza Rucińskiego, p. Macieja Chojnackiego – nauczyciela j. niemieckiego, p. Piotra Piwczyka – nauczyciela historii. Życzył wszystkim sukcesów w nauce i pracy, zachęcał do wysiłku i aktywności intelektualnej oraz przypomniał uczniom klas maturalnych, że za 8 miesięcy już matura…, do której przygotowywać się trzeba od jutra.
      Następnie wicedyrektor Wojciech Hoffmann przedstawił 4 nowe klasy pierwsze i ich wychowawców oraz zastępców. Zostały również zaprezentowane klasy II i III  oraz pozostali nauczyciele i pracownicy szkoły.  Wicedyrektor wspomniał również o ogromnym sukcesie ucznia naszego liceum z kl. IIIc, Jana Łamaszewskiego. 28 sierpnia został on mistrzem Polski juniorów w kolarstwie szosowym. Niestety, Janek osobiście nie mógł odebrać nagrody książkowej „Polacy – mistrzowie olimpijscy”, ponieważ bierze udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Warszawie.
      Po uroczystości klasy udały się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami.
POWODZENIA I SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM!
                                                                                                        W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content