NOC NAUKOWCÓW 2022

Mikstury prosto z natury, kuchnia molekularna, laboratorium ciekawego licealisty to warsztaty które czekały na członków szkolnego Koła chemiczno – ekologicznego działającego w naszym Liceum. W ostatni piątek, 30 września opiekun koła profesor Małgorzata Morawska zabrała nas na pełne niezapomnianych wrażeń: pokazy, eksperymenty i warsztaty zorganizowane w ramach poznańskiej „Nocy Naukowców”.

Spotkania na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej były niesamowite. Braliśmy udział w pokazach doświadczeń chemicznych: „MIKSTURY PROSTO Z NATURY!”. Mieliśmy okazję zapoznać się z procedurami pozyskiwania substancji aktywnych ze składników pochodzenia naturalnego, a także wykonać samodzielnie kosmetyki, jak szampon, krem, maseczki, maceraty, ekstrakty. Spróbowaliśmy pyszności z „KUCHNI MOLEKULARNEJ”, które sami przygotowaliśmy. Dzięki udziałowi w warsztatach chemicznych – pod czujnym okiem Kadry dydaktycznej |z Politechniki Poznańskiej – wykonaliśmy swoje własne maści,

Końcowym przystankiem naszego spotkania z chemią podczas „Nocy Naukowców” był udział w „LABORATORIUM CIEKAWSKIEGO LICEALISTY”. W nowoczesnym laboratorium, wykonaliśmy kilka popularnych doświadczeń chemicznych, których teorię poznajemy w szkole średniej.

Udział w Nocy Naukowców był dla nas również okazją do spotkań z naukowcami z Politechniki Poznańskiej, a także ze studentami z Koła Naukowego PUT Chemistry.

Wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli w Nocy Naukowców zachęcamy do udziału, ale dopiero za rok…

Naprawdę warto!!!

Członkowie Koła chemiczno-ekologicznego

Scroll to Top
Skip to content