Nasze liceum debatuje

18 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w turnieju debat w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Rozgrywki odbyły się w ramach projektu „Podebatujmy! Debaty oksfordzkie jako sposób na zdobywanie kompetencji miękkich”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVA: Joanna Małecka, Stanisław Sowiński, Zofia Smułczyńska, Bartosz Jędroszyk i Patryk Raźny. Opiekunami byli: pan M. Dziubich, pani M. Mielcarek oraz pani O.Tomczak. Kilkunastu uczniów z klas pierwszych i drugich dopingowało naszą drużynę i uważnie przyglądało się debatom. Tezy dotyczyły różnych zagadnień: Narracja o indywidualnej odpowiedzialności za środowisko przyniosła więcej szkód niż korzyści, Unia Europejska powinna dążyć do federalizacji, Dekoncentracja terytorialna administracji publicznej przynosi więcej szkód niż pożytków, Jako Józef Piłsudski przeprowadziłbym przewrót majowy. Walczyliśmy na argumenty i udało nam się wygrać dwie z trzech debat. Pokonaliśmy nawet zwycięzców całego turnieju – uczniów z I LO w Inowrocławiu. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.

Gratulujemy z tego miejsca wszystkim osobom biorącym udział w warsztatach oraz debatującym w turnieju debat. Cieszymy się, że możemy zdobywać nowe, bardzo ważne w dzisiejszych czasach umiejętności.

Klub Debatancki

Scroll to Top
Skip to content