Narodowe Święto Niepodległości 2019

 

Narodowe Święto Niepodległości

    Tradycyjnie już 11 listopada nasze liceum wzięło udział w Miejsko-Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ta przy zimnej, ale bezwietrznej pogodzie odbyła się o godz. 11.30 na Rynku Swarzędzkim.
      Tegoroczne 101 obchody miały niezwykle uroczystą oprawę i przyciągnęły na Rynek w naszym mieście bardzo dużą liczbę uczestników. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem nauczyciela historii, który przedstawił rys historyczny dotyczący ówczesnego pamiętnego Listopada 1918 roku. Nawiązał także do współczesnego pojęcia patriotyzmu. Później odbyła się krótka część artystyczna – pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru męskiego Akord oraz koncert Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Naszą szkołę reprezentował widyrektor Wojciech Hoffmann, nauczyciele, poczet sztandarowy oraz umundurowana delegacja II i III klasy policyjnej, która złożyła biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom poległym za wolność i ojczyznę”. Punktualnie o godz. 12.00 wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego.
      Na zakończenie Narodowego Święta Niepodległości burmistrz podziękował za udział w święcie wszystkim delegacjom, organizacjom, pocztom sztandarowym  i mieszkańcom miasta.  
                                                                                                                                                                W. Hoffmann

 

 


      

Scroll to Top
Skip to content