Narodowe Święto Niepodległości 2017

 

Narodowe Święto Niepodległości

      Tradycyjnie już 11 listopada nasze liceum wzięło udział w Miejsko-Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ta przy zimnej i deszczowej pogodzie odbyła się o godz. 11.30 na Rynku Swarzędzkim.
        Tegoroczne 99 obchody miały niezwykle uroczystą oprawę i przyciągnęły na Rynek w naszym mieście sporą liczbę uczestników. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem burmistrza miasta i gminy Swarzędz, p. Mariana Szkudlarka, który przedstawił rys historyczny dotyczący ówczesnego pamiętnego Listopada 1918 roku. Nawiązał także do współczesnego pojęcia patriotyzmu. Na zakończenie swojego wystąpienia burmistrz podziękował za udział w święcie wszystkim delegacjom, organizacjom, pocztom sztandarowym  i mieszkańcom miasta.  
        Później odbyła się krótka część artystyczna – pieśni patriotyczne wykonane przez zespół muzyczny działający przy Ośrodku Kultury oraz występ chóru męskiego Akord wraz ze Swarzędzką Orkiestrą Dętą. Naszą szkołę reprezentował dyrektor Tomasz Zandecki, nauczyciele, nowy poczet sztandarowy oraz umundurowana delegacja I i II klasy policyjnej, która złożyła biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom poległym za wolność i ojczyznę”.
                                                                                                                                                                                                 W. Hoffmann

 

Scroll to Top
Skip to content