flag, poland, sky-792067.jpg

Narodowe Święto Niepodległości

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią nasze liceum w dniu 11 listopada 2022 r. ponownie wzięło udział w Miejsko-Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ta przy chłodnej, ale bezwietrznej pogodzie odbyła się o godz. 12.00 na Rynku Swarzędzkim. Jej początkiem było uroczyste odśpiewaniu hymnu państwowego – Mazurka Dąbrowskiego.

Tegoroczne 104 obchody miały niezwykle uroczystą oprawę i przyciągnęły na Rynek w naszym mieście bardzo dużą liczbę uczestników. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem nauczyciela historii, który przedstawił rys historyczny dotyczący ówczesnego pamiętnego Listopada 1918 roku. Nawiązał on także do współczesnego pojęcia patriotyzmu. Później odbyła się krótka część artystyczna – pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru męskiego Akord oraz koncert Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Naszą szkołę reprezentował wicedyrektor W.Hoffmann, poczet sztandarowy oraz umundurowana delegacja I i III klasy policyjnej, która złożyła biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom poległym za wolność i ojczyznę”.

Na zakończenie Narodowego Święta Niepodległości burmistrz podziękował za udział w święcie wszystkim delegacjom, organizacjom, pocztom sztandarowym  i mieszkańcom miasta. 

W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content