Międzyszkolny konkurs językowy

                     

                      Finał III Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego                             dla Szkół Gimnazjalnych już za nami!

      Styczniowy konkurs językowy zgromadził w naszej szkole 30 gimnazjalistów oraz ich opiekunów z dziewięciu gimnazjów. Nasi goście nie tylko mogli zmierzyć się w finałach konkursu języka angielskiego i niemieckiego, ale również, oczekując na rezultaty, wysłuchać prezentacji p. Katarzyny Ćwiklińskiej z Nowej Ery oraz p. Marty Widźgowskiej z Centrum Egzaminacyjnego British Council w Poznaniu na temat egzaminów Cambridge.
      W tym roku I miejsce w konkursie języka angielskiego przypadło Zuzannie Wagner z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie, a II miejsce jej szkolnej koleżance, ubiegłorocznej laureatce – Aleksandrze Obodzie. III miejsce zajął natomiast Michael Griffiths z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie.
      W konkursie języka niemieckiego zwyciężył Jonasz Błaszczyk z Gimnazjum KSW im. Bł. Natalii Tułasiewicz w Poznaniu, drugie miejsce zajął Norbert Michalak z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu, zaś trzecie Piotr Góreczny z Gimnazjum im. Rady Europy w Kostrzynie Wlkp.
Laureatom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, ze wszyscy finaliści zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych.
                                                                                          Barbara Świder i Monika Tischer

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content