Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego – reaktywacja!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w murach naszego liceum już po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy języka angielskiego i niemieckiego z 17 szkół podstawowych gotowi stanąć w szranki o tytuł zwycięzcy. Konkurs językowy nie tylko motywuje uzdolnioną młodzież do rozwijania umiejętności językowych, ale również stanowi doskonały sprawdzian kompetencji przed egzaminem ósmoklasisty. W zmaganiach z języka angielskiego wzięło udział  30 uczniów, a do testu z języka  niemieckiego przystąpiło 18 chętnych. Wysoki i bardzo wyrównany poziom uczestników sprawił ogromną przyjemność komisji konkursowej. 

W konkursie języka angielskiego zwyciężyła Aleksandra Borucka ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy, uzyskując 48 na 50 możliwych punktów. Julia Kasznia ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Tulcach zajęła drugie miejsce, ustępując zwyciężczyni tylko jednym punktem. Aż trzy uczestniczki uplasowały się na trzecim miejscu z wynikiem 44 pkt.: Maria Czyżak ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie, Zofia Halczyńska ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Paczkowie oraz Anna Strzelewicz ze Szkoły Podstawowej im. Walczących o Niepodległość w Kleszczewie.

Konkurs języka niemieckiego wygrała Sophie-Ann Doum ze Szkoły Podstawowej im. A. i P. Wilkońskich w Siekierkach Wielkich wynikiem 37 punktów (na 40 możliwych). Tylko o jeden punkt mniej uzyskała zdobywczyni drugiego miejsca – Maria Glazer ze Szkoły Podstawowej nr 87 im. Stefana Żeromskiego w Poznaniu. Trzecie miejsce, zdobywając 32 punkty, zajęła Natanja Senn ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie.

W czasie gdy uczniowie zajęci byli zmaganiami językowymi, nauczyciele mieli możliwość wymienić się doświadczeniami z kolegami i koleżankami z innych szkół, a także z pomocą pani Katarzyny Bieżyńskiej zapoznać się z nowościami księgarni językowej Polanglo, która od lat pomaga nam w organizacji konkursu. Z zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, spotkała się też prezentacja dotycząca egzaminów Cambridge przedstawiona przez panią Joannę Borkowską z centrum egzaminacyjnego British Council.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znajomości języków obcych, a nauczycielom wspaniałych wychowanków. Do zobaczenia za rok!

Beata Świder

Opiekun konkursu

Scroll to Top
Skip to content