Matura 2020

 

Matury w czerwcu…

      Tradycją szkół średnich było to, że egzaminy maturalne zawsze odbywały się w miesiącu maju. W tym roku jest inaczej…, matury są w czerwcu. Oczywiście spowodowane jest to pandemią koronawirusa, która całkowicie zmieniła nasze życie społeczno-gospodarcze, jak również oświatę. Organizacja matur i ich procedury wyglądają zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Brak części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Pozostały tylko egzaminy pisemne.

     Absolwenci przychodzą do szkoły w maseczkach, muszą zachować między sobą bezpieczną odległość. Są podzieleni wg kolejności alfabetycznej nazwisk na 4 grupy i oczekują w salach lekcyjnych na wejście na salę egzaminacyjną. Odległości między stolikami w salach egzaminacyjnych muszą wynosić min. 1,5 m w każdym kierunku. W każdej sali są również środki dezynfekujące, a komisje nadzorujące egzamin pracują w maseczkach lub przyłbicach i rękawiczkach.

8 czerwca (poniedziałek) o godz.9.00 w całym kraju, jak również w naszym liceum rozpoczęły się pisemne egzaminy dojrzałości. W tym roku szkolnym przystąpili do nich absolwenci 4 klas maturalnych. Pierwszym pisemnym zdawanym przedmiotem był język polski, do którego przystąpiło 76 tegorocznych i ubiegłorocznych absolwentów.
9 czerwca (wtorek) – o godz. 9.00 odbędzie się pisemna matura z matematyki poziom podstawowy, w której weźmie udział 81 absolwentów. Poziom rozszerzony będzie miał miejsce 15 czerwca (poniedziałek).
10 czerwca (środa) o godz. 9.00 odbędzie się pisemny egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, w którym weźmie udział 69 absolwentów, a o godz. 14.00 j.angielski poziom rozszerzony, do którego przystąpi 38 uczniów.

      Pozostałe egzaminy pisemne będą odbywały się aż do 25 czerwca zgodnie z przygotowanym ogólnopolskim harmonogramem matur.

Drodzy maturzyści!!! W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas I i II życzymy Wam powodzenia na maturze i połamania piór.

                                                                                                                                                                                                   W. Hoffmann

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content