Maj…czas matur

      4 maja (wtorek) o godz. 9.00 w całym kraju, jak również w naszym liceum rozpoczęły się pisemne egzaminy dojrzałości. W tym roku szkolnym egzaminy maturalne, tak jak w poprzednim roku, odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym, a spowodowane to jest istniejącą pandemią koronawirusa. Organizacja matur, ich procedury wyglądają zupełnie inaczej niż w ubiegłych latach. Brak części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego i j. angielskiego, a wyjątkowo do egzaminu ustnego z tego języka przystępuje tylko 2 absolwentów, którzy aplikują na uczelnie zachodnie, gdzie wymagany jest egzamin w części ustnej.  Absolwenci przychodzą do szkoły w maseczkach, muszą zachować między sobą bezpieczną odległość. Są podzieleni wg klas na 5 grup, a szóstą grupę tworzą byli absolwenci. W wyznaczonych salach lekcyjnych oczekują na wejście do sali egzaminacyjnej. Odległości między stolikami w salach egzaminacyjnych muszą wynosić min. 1,5 m w każdym kierunku. W każdej sali są również środki dezynfekujące, a komisje nadzorujące egzamin pracują w maseczkach lub przyłbicach i rękawiczkach.  

      Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystępują absolwenci 5 klas maturalnych. Tradycyjnie pierwszym pisemnym zdawanym przedmiotem był język polski, do którego przystąpiło 120 tegorocznych i ubiegłorocznych absolwentów.

5 maja (środa) – o godz. 9.00 odbędzie się pisemna matura z matematyki poziom podstawowy, w której weźmie udział 132 absolwentów. Jest to największa liczba maturzystów w historii naszego liceum. Poziom rozszerzony będzie miał miejsce 11 maja (wtorek).

6 maja (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się pisemny egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, w którym weźmie udział 119 absolwentów, a dzień później również o godz. 9.00 j.angielski poziom rozszerzony, do którego przystąpi aż 63 uczniów.

      Pozostałe egzaminy pisemne będą odbywały się przez cały miesiąc maj zgodnie z przygotowanym szkolnym harmonogramem do dnia 20 maja.

      Drodzy maturzyści !!! W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas I i II życzymy Wam powodzenia na maturze i połamania piór.

W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content