Maj … czas matur

4 maja (środa) o godz.9.00 w całym kraju, jak również w naszym liceum rozpoczęły się pisemne egzaminy dojrzałości. W tym roku szkolnym egzaminy maturalne już nie odbywają się w reżimie sanitarnym, jak w dwóch poprzednich latach spowodowanych pandemią koronawirusa, ponieważ pandemia została nieoficjalnie odwołana. Organizacja matur, ich procedury są identyczne jak w okresie przedpandemicznym. Jedynym wyjątkiem jest nadal brak części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego i j. angielskiego, a wyjątkowo do egzaminu ustnego z tego języka przystępuje tylko 2 absolwentów, którzy aplikują na uczelnie zachodnie, gdzie wymagany jest egzamin w części ustnej.

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystępują absolwenci 4 klas maturalnych. Tradycyjnie pierwszym pisemnym zdawanym przedmiotem był język polski, do którego przystąpiło 97 tegorocznych i ubiegłorocznych absolwentów.

5 maja (czwartek) – o godz. 9.00 odbyła się pisemna matura z matematyki na poziomie podstawowym, w której wzięło udział 107 absolwentów. Poziom rozszerzony będzie miał miejsce 11 maja (środa).

6 maja (piątek) o godz. 9.00 odbył się pisemny egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, w którym wzięło udział 93 absolwentów. W poniedziałek 9 maja również o godz. 9.00 maturzyści w liczbie 67 przystąpią do egzaminu z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym. Jest to najchętniej wybierany egzamin na poziomie rozszerzonym przez absolwentów.

Pozostałe egzaminy pisemne będą odbywały się przez cały miesiąc maj zgodnie z przygotowanym szkolnym harmonogramem do dnia 20 maja.

Drodzy maturzyści!!! W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas I, II i III życzymy Wam powodzenia na maturze i połamania piór.

W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content