Maj … czas matur

4 maja (czwartek) o godz.9.00 w całym kraju, jak również w naszym liceum rozpoczęły się pisemne egzaminy dojrzałości. W tym roku szkolnym egzaminy maturalne już nie odbywają się w reżimie sanitarnym, jak w dwóch poprzednich latach spowodowanych pandemią koronawirusa. W tym roku szkolnym po raz pierwszy do egzaminu dojrzałości przystąpią absolwenci po 8-letniej szkole podstawowej i 4-letnim liceum ogólnokształcącym. Piszą oni w nowej Formule 2023. Absolwenci z poprzednich lat piszą w Formule 2015 (inna podstawa programowa, inne arkusze, inny czas pisania). Po 3 latach przerwy od 10 maja wracają egzaminy maturalne ustne z j. polskiego i języka obcego nowożytnego, w naszym LO jest to tylko j. angielski – również w Formule 2023 i 2015. Absolwenci z ubiegłych lat, którzy nie uzyskali w okresie pandemii świadectwa dojrzałości, przystępując do tegorocznej matury muszą również zdawać egzamin ustny z j. polskiego i j. angielskiego w Formule 2015.

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystępują absolwenci 4 klas maturalnych. Tradycyjnie pierwszym pisemnym zdawanym przedmiotem był język polski, do którego przystąpiło 90 tegorocznych w Formule 2023 i 3 ubiegłorocznych absolwentów w Formule 2015.

5 maja (piątek) – o godz. 9.00 odbyła się pisemna matura z j. angielskiego na poziomie podstawowym, w której wzięło udział 90 tegorocznych absolwentów w Formule 2023 i 3 ubiegłorocznych absolwentów w Formule 2015.

8 maja (poniedziałek) o godz. 9.00 odbędzie się pisemny egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, w którym weźmie udział 98 absolwentów, w tym 8 z lat ubiegłych. We wtorek 9 maja również o godz. 9.00 maturzyści w liczbie 70 przystąpią do egzaminu z j.angielskiego na poziomie rozszerzonym również w 2 formułach. Jest to najchętniej wybierany egzamin na poziomie rozszerzonym przez absolwentów.

Pozostałe egzaminy pisemne i ustne będą odbywały się przez cały miesiąc maj zgodnie z ogólnopolskim i szkolnym harmonogramem w przypadku egzaminów ustnych do dnia 23 maja.

Drodzy maturzyści !!! W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas I, II i III życzymy Wam powodzenia na maturze i połamania piór.

W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content