Liga Historyczna

 

 

Zwycięstwo II LO w Lidze Historycznej

      19 czerwca 2015r. w sali sesyjnej starostwa powiatowego w Poznaniu odbyła się bardzo miła i sympatyczna uroczystość dla naszego liceum – wręczenie nagród za zwycięstwo w Lidze Historycznej w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole”. Organizatorem Ligi Historycznej jest Instytut Historii UAM w Poznaniu, który podczas gali reprezentowali dyrektor Instytutu prof. J. Dobosz, pomysłodawca i opiekun konkursu – prof. W.Łazuga oraz inni pracownicy Instytutu. Ze strony samorządowej udział wzięli starosta i wicestarosta poznański oraz pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

      Honorowy patronat nad konkursem sprawował rektor UAM-u prof. B.Marciniak oraz starosta poznański J.Grabkowski. Po pięknych przemówieniach prof.J.Dobosza, prof. W.Łazugi  oraz Starosty Poznańskiego nastąpiło wręczenie nagród ufundowanych przez IH UAM i Starostwo Powiatowe dla 3 najlepszych szkół:

I miejsce  zajęło      II LO w Swarzędzu  – 78 pkt.

II miejsce ax aequo    III LO Poznań      – 72 pkt.

                              II LO Leszno       – 72 pkt.

III miejsce                VIII LO Poznań   – 69 pkt.

Reprezentacja II LO składała się z 6 uczniów:

1.Adrian  Zbierski

2. Wiktoria Kowalska

3. Paweł Skalski

4.Aleksandra Oboda

5.Krzysztof Szubert

6.Damian Krysiak.

      Po części oficjalnej 2 piosenki zaśpiewała utalentowana muzycznie uczennica naszej szkoły Klaudia Kotowicz.

     Niewątpliwym liderem, na którym opierała się drużyna II LO, był Adrian Zbierski, uczeń kl. maturalnej, zwycięzca wielu konkursów historycznych i uczestnik olimpiady historycznej.

      Zwycięska drużyna i jej opiekun – wicedyrektor i nauczyciel historii W.Hoffmann udzielili szeregu wywiadów – radiu Emaus, radiu Merkury i swarzędzkiej telewizji kablowej. Zwycięstwo drużyny z II LO to niewątpliwie sukces Swarzędza. Gratulujemy i  życzymy ponownego zwycięstwa w przyszłorocznej Lidze Historycznej!

                                                                                                                  W.Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content