Koniec roku szkolnego

 

Nareszcie wakacje

          Po 10 miesiącach intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 27 czerwca o godz.10.00 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014, którą prowadził dyrektor W.Hoffmann. Podziękował wszystkim – uczniom i nauczycielom – za trudną roczną pracę i wyróżnił uczniów nagrodą dyrektora – tych, którzy otrzymali świadectwo z paskiem (średnia ocen min. 4,75). W naszym liceum było ich 7, a 4 z nich otrzymało średnią 5,00 i od 1 września będą stypendystami Rady Powiatu:

Julia Kryślak – kl. Ia – 5,00   
Patrycja Sznura – kl.II – 5,00
Aleksandra Hennig – kl.Ib – 5,00
Katarzyna Wicher – kl.Ib – 5,00  
Marta Kostecka – kl.IId – 4,89  
Aleksandra Jagiełło – kl.Ia – 4,80
Adrian Zbierski – kl.IIb – 4,77

      Od tego roku szkolnego co semestr wręczana jest również nagroda dyrektora za 100%-ową frekwencję na zajęciach lekcyjnych. Za II półrocze 2013/2014 otrzymał ją Adrian Zbierski. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy brali aktywny udział w Szkolnej Lidze Liceów:

Natalia Jaraczewska – kl.IIa
Julia Kryślak – kl.Ia
Paweł Skalski – kl.IId
Adrian Zbierski – kl.IIb.

      Nasze liceum w Lidze Historycznej zajęło wysokie 3 miejsce, w Lidze Angielskiej 9 miejsce na 24 drużyny z całej Wielkopolski.
      Przez cały rok szkolny prężnie działał Klub Debatancki, w którym prezentowało się wielu uczniów. Nagrodzone zostały Aleksandra Hennig i Julia Kałek, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski w Debatach Oksfordzkich.
      Nietypową nagrodę na szkolnym forum otrzymała Zuzanna Machowicz za ogromne zaangażowanie i pomoc w promocji naszego liceum w środowisku lokalnym.
      Po rozdaniu nagród dyrektor poinformował uczniów, że od 1 września nie będą pracować w naszej szkole 2 nauczycielki: p. Anna Adamczyk – nauczyciel j.niemieckiego i p.Agnieszka Szymankiewicz – nauczyciel fizyki. Uczniowie pożegnali je gromkimi brawami, a dyrektor dziękował im za wiele lat pracy w naszym liceum. Na zakończenie uroczystości złożył wszystkim uczniom życzenia słonecznych i niezapomnianych wakacji oraz wypoczynku.
      Po pożegnaniu uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami klas i odbiór świadectw szkolnych.

No to już wakacje … do zobaczenia 1 września.
                                                                                                                        W.Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content