Zajęcia terenowe

 

Komenda Miejska Policji – zaprasza!      

                                                                       
      W minioną środę 12 lutego uczniowie klas pierwszych – policyjnych gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze zorganizowali dla uczniów prezentację dotyczącą zawodu policjanta w ramach programu „Policja – Lubię To”. 

       Podczas wykładu wskazano na warunki, które musi spełnić kandydat pragnący rozpocząć służbę w Policji. Omówiono sposób przygotowania się do testu sprawnościowego, a także czytelnie przedstawiono zakres zarobków na jakie może liczyć policjant na początku i w trakcie swojej służby. 

     Ciekawostki dotyczące pracy technika kryminalistyki omawiał funkcjonariusz na co dzień realizujący takie zadania, prezentują jednocześnie możliwości zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia oraz sprzęt jaki do tego wykorzystuje.  Następnie funkcjonariusz Grupy Realizacyjnej opowiedział o akcjach swojego zespołu wobec najgroźniejszych przestępców oraz o sposobach ich zatrzymania w sposób dynamiczny i z użyciem odpowiedniego sprzętu.

      Nie zabrakło również czworonożnego funkcjonariusza, który bardziej niż wykładem zainteresowany był gumową piłeczką, trzymaną w dłoniach przez jego opiekuna. Jak dowiedzieli się uczniowie – praca z takim zwierzęciem nie jest łatwa i wymaga długiego przygotowania oraz odpowiednich predyspozycji opiekuna. 

      Kolejnym etapem wizyty w Komendzie Miejskiej Policji było stanowisko dowodzenia w Sztabie Policji. Jest to centrum działań podczas wszelkich imprez i wydarzeń o charakterze masowym.  Specjalista tego wydziału zaprezentował sposoby zabezpieczania demonstracji, meczów piłkarskich oraz pracę drona policyjnego, który z powietrza monitoruje sytuację podczas takich akcji. Na koniec policjant będący jednocześnie ratownikiem medycznym przypomniał wszystkim zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przeprowadził symulację zasłabnięcia ucznia i akcji ratunkowej. 

      Czas spędzony w KMP Poznań na pewno pozwolił wyjaśnić wiele wątpliwości dotyczących służby w Policji na poszczególnych stanowiskach i był z pewnością ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas pierwszych.

 

 

Scroll to Top
Skip to content