Klasa policyjna

 KLASA POLICYJNA W II LO

II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu przy ul. Podgórnej 12 uruchomiło w roku szkolnym 2013/2014 klasę policyjną.

Nauka w tej klasie daje możliwość dobrego przygotowania się do testów rekrutacyjnych do pracy w Policji, a także pozwala zdobyć dodatkową wiedzę ułatwiającą podjęcie studiów na kierunkach prawniczych, pedagogicznych, sportowych, wojskowych i innych.
Dodatkowym przedmiotem realizowanym przez uczniów tej klasy, jest edukacja policyjna prowadzona przez funkcjonariusza Policji i zajęcia w terenie tj. zajęcia na strzelnicy, zajęcia w parku linowym, zajęcia na pływalni, paintball, atletyka terenowa, oraz wycieczki do laboratorium kryminalistyki, do szkoły Policji, zakładu karnego, itp. Uczniowie klasy policyjnej przejdą szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kursy samoobrony i technik interwencji, a także uzyskają możliwość zdawania egzaminu wewnętrznego na zakończenie cyklu kształcenia pozwalającego sprawdzić predyspozycje do zawodu policjanta. Uczniów klasy policyjnej obowiązuje umundurowanie. W tym roku szkolnym zajęcia z prawa w klasie policyjnej prowadzi komendant policji w Swarzędzu, Marcin Walczak, a od miesiąca października wszyscy uczniowie tej klasy raz w tygodniu chodzą do szkoły w mundurach. 

Klasy mundurowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, stąd II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu oferuje możliwość nauki w klasie o profilu policyjnym młodzieży ze Swarzędza i okolic. Gimnazjalistów, których interesuje udział w patrolu, tajniki daktyloskopii, podstawy prawa, musztra czy strzelanie, a zarazem dobre przygotowanie się do matury.

 

Scroll to Top
Skip to content