Jasełka szkolne

 

Jasełka szkolne

      Tradycyjnie  już w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną 19 grudnia 2014r. o godz. 10.00 w naszej szkole miały miejsce ogólnoszkolne jasełka przygotowane przez ks. Katechetę D.Wachowiaka. Scenografię, wśród której wyróżniała się piękna stajenka betlejemska, zaprojektował i  wykonał prof. S.Morchat.
      Główną część jasełek stanowiło krótkie przedstawienie teatralne zaprezentowane przez uczniów kl. IIa. Miało ono nam wszystkim uświadomić i przypomnieć istotę świąt Bożego Narodzenia – miłość, dobroć, przebaczenie i otwartość na drugiego człowieka. Dzisiaj w tym szybko biegnącym i zmieniającym się świecie, w pogoni za dobrami materialnymi często gubimy i zatracamy te wartości…  Jasełka przeplatane były śpiewem kolęd w wykonaniu chórku szkolnego. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły T.Zandecki i ks. D.Wachowiak złożyli wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Na zakończenie jasełek został odczytany fragment Ewangelii wg św.Łukasza o narodzeniu Jezusa.
      Po jasełkach odbyły się klasowe spotkania wigilijno-noworoczne, których zakończenie rozpoczęło szkolną przerwę świąteczną.
                                                                                               Do zobaczenia w Nowym Roku 2015.
                                                                                                                  W.Hoffmann 

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content