Podgórna zaprasza

 Kolejny wykład z cyklu „Podgórna zaprasza”

      20 marca 2017 r. odbył się kolejny wykład z cyklu „Podgórna zaprasza”. Tym razem został zaprezentowany temat z pogranicza politologii i etyki „Jak politycy robią Nam wodę z mózgu?”.
      Wykład został wygłoszony przez doktora Sławomira Drelicha. Prelegent jest politologiem i etykiem, adiunktem na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu oraz nauczycielem w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Zajmuje się etyką mediów, etyką polityki, myślą polityczną i dyskursem publicznym. Jest również zdobywcą przyznawanego przez tygodnik „Polityka” stypendium „Zostańcie z nami!” (2010 r.).
      Doktor Sławomir Drelich przybliżył teoretyczne podstawy manipulacji stosowane przez partie polityczne. Po wprowadzeniu nastąpiła prezentacja spotów wyborczych, które pochodziły z różnych kampanii wyborczych, np. prezydenckich czy parlamentarnych. Każdy z nich został dodatkowo wyjaśniony w celu zrozumienia mechanizmów manipulacyjnych stosowanych w trakcie kampanii wyborczych.  
      Na zakończenie uczniowie zadali kilka pytań doktorowi Drelichowi. Szczególnie aktywni byli uczniowie klasy I d, którzy jeszcze kilka minut po zakończeniu wykładu mieli pytania do zaproszonego gościa.
       Widownię w wypełnionej sali audiowizualnej stanowili uczniowie naszego liceum oraz Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu i Gimnazjum w Zalasewie.
                                                                                                      Marcin Dziubich

Scroll to Top
Skip to content