English Club

 
English Club
 
 
Drodzy Nauczyciele  Języka Angielskiego i Niemieckiego
 
 
      Zapraszamy Państwa i waszych uczniów do udziału w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Szkół Podstawowych organizowanym przez nasze liceum.
        Celem konkursu jest motywowanie najzdolniejszej młodzieży do rozwijania  talentów językowych. Zakres merytoryczny, zgodny z podstawą programową, stwarza, szczególnie uczniom klas ósmych, dodatkową możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed końcowymi egzaminami. 
    
           Etap szkolny konkursu należy przeprowadzić w dniach 17 – 21 lutego 2020r. Do udziału w finale konkursu  w naszym liceum w dniu 3 marca zapraszamy z każdej szkoły dwoje uczniów  z najlepszymi wynikami. Prosimy o przesłanie nazwisk finalistów oraz ich opiekuna faksem lub drogą mailową wraz z nazwiskami nauczycieli zajmujących się konkursem w Państwa szkole na adres: lo@swarzedz.edu.pl lub fax: 61 817 20 26 do dnia 27 lutego br.
         Finał konkursu odbędzie się w dniu 26 lutego o godzinie 10.00 w budynku naszego liceum w Swarzędzu przy ul. Podgórnej 12. Prosimy o przybycie co najmniej 15 minut wcześniej celem rejestracji.  Wszyscy finaliści otrzymają pamiątkowe dyplomy a dla trójki laureatów przygotowane zostały nagrody rzeczowe.
          W załączeniu  przesyłamy testy oraz regulamin konkursu (jest on również dostępny na stronie internetowej szkoły: II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu  w zakładce „zajęcia pozalekcyjne” – English Club ). Wszelkie zapytania prosimy kierować  na w/w adres mailowy (lub skontaktować się telefonicznie).

     

Z poważaniem
w imieniu organizatorów
Barbara Świder   
 
 
 
 

Zajęcia Klubu Angielskiego (English Club) odbywają się w czwartki o godz. 14.20

Poznajemy kulturę i historię krajów anglojęzycznych, a w szczególności Wielkiej Brytanii, oglądając filmy, dyskutując, wymieniając się doświadczeniami.

W tym roku szkolnym:

– dowiedzieliśmy się kim byli Robin Hood i Król Artur oraz dlaczego te legendy są wciąż żywe,

– obejrzeliśmy film o życiu i panowaniu królowej Elżbiety I i jej czasach,

– zgłębiliśmy tajemnicę popularności królowej Wiktorii i zajrzeliśmy do jej prywatnej rezydencji na wyspie Wight,

– poznaliśmy historię najazdów od Rzymian do Wilhelma Zdobywcy,

– zajrzeliśmy do tuneli londyńskiego metra zapoznając się z jego przeszłością i dniem dzisiejszym,

– przeżyliśmy bombardowanie Londynu i Bitwę o Anglię,

– dotarliśmy z Pielgrzymami do Ameryki i obejrzeliśmy Macy”s Parade w Święto Dziękczynienia.

Zajęcia prowadzi prof. Barbara Świder.

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content