Dzień Edukacji Narodowej

 

„Tadeusze  2016”  rozdane

      Dnia 13.10.2016 roku  z  okazji  Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczystość, którą  przygotowała klasa III c kontynuując zeszłoroczną tradycję wyboru najbardziej lubianych i szanowanych nauczycieli. Pedagodzy zostali wyłonieni przez społeczność uczniowską stając w szranki w dziewięciu kategoriach. Spośród 3 nominowanych nauczycieli wyłoniony został zwycięzca, który zebrał największą ilość głosów i otrzymał wyróżnienie, tzw. „Tadeusza”, od imienia patrona naszej szkoły Tadeusza Staniewskiego. I tak „Tadeusza” w kategorii Mistrz Ciętej Riposty otrzymał  prof. Olgierd Promiński,  w kategorii Dusza Towarzystwa – prof. Ewa Portala-Janik, Ikona Stylu –  prof. Monika Będziecha- Tischer,  Złote Serce – ks. Dawid Wasielewski , Sokole Oko –  prof. Halina Pypno, Społecznik Roku – kom. Piotr Borowiak, Człowiek Renesansu –  prof. Wojciech Hoffmann, Strażnik Ciszy – prof. Mariola Wojs i w ostatniej kategorii Strażnik Czasu – prof. Hanna Kempka.

      Jednak największe laury przypadły panu  prof. Wojciechowi Hoffmannowi , który decyzją kapituły uczniowskiej otrzymała Super Tadeusza 2016, statuetkę – wyróżnienie za największą ilość  głosów  uzyskanych we wszystkich kategoriach.  Przy ogromnym aplauzie społeczności uczniowskiej profesor otrzymał przepyszny tort malinowy i niezliczone słowa gratulacji. Jak sam stwierdził, wyróżnienie to  jest  dla niego nie tylko nagrodą za wieloletnią pracę pedagoga, nauczyciela i dyrektora lecz także motorem do jeszcze lepszej pracy z i dla młodzieży.

      Podczas uroczystości wyróżnieni  zostali nie tylko nauczyciele,  lecz także grupa uczniów, która  uzyskała najwyższą średnią ocen (min.5.00) i najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym 2015/2016. Do grona stypendystów Rady Powiatu Poznańskiego dołączą więc: Aleksandra Bieniara  z klasy II b (śr. ocen 5.25),  Aleksandra Oboda z klasy III a (śr.  5,17), Monika Ściborska  z klasy III c (śr. 5.11) i  ze średnią 5.00 – Klaudyna Adamczak z klasy II b,  Weronika Górna z klasy II b, Natalia Tarka z klasy II b i Sandra Nowak z klasy II b. Natomiast w sporcie Jakub Lisiak z klasy III c w strzelectwie sportowym  , w jeździectwie Wiktoria Stanisławska z klasy III d i w żeglarstwie Emilia Pic z klasy II b.
      Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.
                                                                                                   M. Będziecha-Tischer

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content