Działo się…

Warsztaty w laboratorium Beiersdorf Manufacturing  Poznań

grudzień 2012

Członkowie Naukowego Koła Chemicznego wraz z uczniami klasy biologiczno-chemicznej zwiedzając zakład produkcyjny Beiersdorf  Manufacturing  Poznań zapoznali się z produkcją   popularnych  na polskim rynku kosmetyków Nivea.
                                              
Grupa Beiersdorf znaczącą rolę na międzynarodowym rynku pielęgnacji skóry osiągnęła dzięki kompleksowym i dogłębnym badaniom przy maksymalnej koncentracji na konsumencie. Początek ich działalności przypada na 1882 a już w 1911 jako pierwsi otrzymali stabilną emulsję Nivea Creme, którą można było produkować na skalę masową.
Nivea Polska  Sp.z.o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BeiersdorfAG z siedzibą w Hamburgu. Produkuje kosmetyki do pielęgnacji ciała, pomadki pielęgnacyjne do ust, kosmetyki dla mężczyzn, dezodoranty, żele pod prysznic oraz kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie laboratorium.
 
Po zapoznaniu się z wyposażeniem i specyfiką pracy w laboratorium nadszedł czas na zajęcia praktyczne, należało wyprodukować krem Nivea oraz zbadać jego jakość.
   
I na koniec badanie jakości otrzymanego kremu.
                                         
                                                                                                                      Halina Pypno

 

 

„Dydaktycy chemii nauczycielom”

11 lutego 2013 w Collegium Chemicum Novum odbyła się konnferencja „ Dydaktycy chemii nauczycielom”, zorganizowana przez UAM w Poznaniu, Wydział Chemii, Zakład Dydaktyki Chemii. W wykładzie  połączonym z pokazem eksperymentów udział wzięla też uczennica klasy Id -Marta Kostecka.

Dr hab. Karol Kacprzak  ciekawie mówił o cząsteczkach w rondlu kucharza-chemika i gastronomii molekularnej, można było spróbować przygotowanych przez niego: lodów  z ciekłego azotu , fluorescencyjnych drinków, kawioru z arbuza czy oliwy i nutelli w proszku.  Szkoda tylko, że liczba miejsc była ograniczona.

                                                                                                                      Halina Pypno

Scroll to Top
Skip to content