Debata oksfordzka

13 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w debacie historycznej prowadzonej przez maturzystów naszego liceum. Temat spotkania dotyczył ważnego wydarzenia historycznego, którego setną rocznicę obchodzimy w tym roku. Teza brzmiała: ,,Dzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego powinien zostać ustanowiony ogólnopaństwowym świętem narodowym”. Marszałkiem debaty oksfordzkiej była:Paulina Kazecka. W skład propozycji weszli: Sebastian Józiak (3d), Patrycja Piasecka (3a) i Marcin Nowicki (3d). Opozycję reprezentowali: Klaudia Jóźwiak (3a), Arkadiusz Ignyś (3d) oraz Kacper Łuczkowak (3d). Młodsi uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się swoim starszym kolegom i koleżankom. Podczas turnieju wybrano zwycięską drużynę, a także najlepszego mówcę. Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim organizatorom: panu Marcinowi Dziubichowi oraz pani Oliwii Tomczak. To dzięki nim udało się stworzyć dyskusję, którą przybyli goście będą długo wspominać.
                                                                                                                                                                                         Klaudia Jóźwiak kl. IIIa