Aktualności

 

Spotkanie z „naszym” stewardem

      19 września II Liceum gościło absolwenta naszej szkoły z roku 1997, p. Tomasza Kaszyńskiego. Spotkał się on z uczniami kl. I po szkole podstawowej.
      Tomasz Kaszyński pracuje jako steward w japońskich liniach lotniczych ANA – All Nippon Airways. Pojawił się w naszej szkole w mundurze swojej linii i poprowadził krótki wykład na temat zasad bezpieczeństwa na pokładzie samolotu w czasie rejsu.
      Pan Tomasz pracuje w branży lotniczej już 14 lat, a przez ostatnie 10 lat swojej kariery zawodowej jest związany z ANA. Obecnie nie tylko pracuje na pokładzie samolotu, lecz także jest instruktorem i szkoli młodych pracowników linii.
Pan Kaszyński po zdaniu matury w II LO ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, na którym studiował ekonomię, a następnie podjął studia na filologii o specjalizacji etnolingwistyka na UAM, gdzie uczył się języka angielskiego i japońskiego.  
      W bardzo ciekawej prezentacji przedstawił nam tajniki pracy personelu pokładowego, omawiając szczegółowo główne obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pasażerom w czasie rejsu a także dbania o ich komfort i wygodę na pokładzie samolotu.  
      Zaznajomił nas również ze swoim typowym tygodniem pracy, podczas którego operuje loty z  różnych europejskich miast (m.in. Frankfurtu nad Menem, Paryża, Londynu) do Tokio. Pomimo tego iż praca na pokładzie samolotu w czasie blisko 12-godzinnych rejsów do Japonii jest męcząca, to pobyty w Europie jak i w Japonii pozwalają mu na zwiedzanie różnych ciekawych miejsc i poznawanie odwiedzanych krajów.
      Na koniec spotkania nasz gość poczęstował uczniów słodyczami z Japonii.
                                                                                                                                                   W. Hoffmann

 

Scroll to Top
Skip to content