Hubert Jokiel finalistą II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Dnia 28 marca 2019 r. Hubert Jokiel – uczeń klasy IId o profilu policyjnym brał udział w etapie finałowym II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Rywalizacja toczyła się o bezpłatny indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Hubert ostatecznie uplasował się na 11 pozycji.

Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu prezentacji autorskiego projektu nt. walki ze smogiem, dokonania oceny zagrożeń, zjawisk negatywnych występujących w lokalnym środowisku. Projekt powinien zawierać propozycje zmian na lepsze, ale również podjęte przez uczestnika konkretne działania praktyczne.

Hubert Jokiel w ramach własnego projektu m.in. analizował dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza w gminie Swarzędz, przeprowadził rozmowę z pracownikami UMiG Swarzędz oraz stworzył ankietę elektroniczną nt. świadomości problemu smogu wśród młodych ludzi.

Warto podkreślić, że Hubert przeszedł wcześniej skutecznie 2 etapy testowe, pozostawiając w pokonanym polu kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. W I etapie zmagań uczestniczyło 909 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się  275  uczniów, z których została wyłoniona finałowa 14-tka.

Dodatkowo praca finałowa Huberta, która dotyczyła bezpośrednio tematu tegorocznej edycji – czyli „Nie dla smogu” była sklasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych! (zwycięzca olimpiady został wyłoniony poprzez zliczenie wszystkich punktów, uzyskanych we wszystkich etapach).
                                                                                                                                              Opiekunem ucznia był p. Marcin Dziubich