Aktualności

 

Hubert Jokiel finalistą II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

      Dnia 28 marca 2019 r. Hubert Jokiel – uczeń klasy IId o profilu policyjnym brał udział w etapie finałowym II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Rywalizacja toczyła się o bezpłatny indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Hubert ostatecznie uplasował się na 11 pozycji.

      Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu prezentacji autorskiego projektu nt. walki ze smogiem, dokonania oceny zagrożeń, zjawisk negatywnych występujących w lokalnym środowisku. Projekt powinien zawierać propozycje zmian na lepsze, ale również podjęte przez uczestnika konkretne działania praktyczne.

      Hubert Jokiel w ramach własnego projektu m.in. analizował dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza w gminie Swarzędz, przeprowadził rozmowę z pracownikami UMiG Swarzędz oraz stworzył ankietę elektroniczną nt. świadomości problemu smogu wśród młodych ludzi.

      Warto podkreślić, że Hubert przeszedł wcześniej skutecznie 2 etapy testowe, pozostawiając w pokonanym polu kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. W I etapie zmagań uczestniczyło 909 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się  275  uczniów, z których została wyłoniona finałowa 14-tka. 

      Dodatkowo praca finałowa Huberta, która dotyczyła bezpośrednio tematu tegorocznej edycji – czyli „Nie dla smogu” była sklasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych! (zwycięzca olimpiady został wyłoniony poprzez zliczenie wszystkich punktów, uzyskanych we wszystkich etapach).
                                                                                                                                              Opiekunem ucznia był p. Marcin Dziubich

 

Przewiń do góry

DRZWI
OTWARTE

24 kwietnia (sobota)
Szczegóły spotkania podamy bliżej terminu.

Skip to content