PIERWSZE DRZWI OTWARTE

W sobotę 5 marca odbyły się pierwsze Drzwi Otwarte. Gimnazjaliści z całego regionu mieli okazję odwiedzić mury naszej szkoły, zapoznać się z ofertą edukacyjną, a także porozmawiać z kadrą pedagogiczną, uczniami. Drzwi otwarte rozpoczęły się o godzinie 10:00 tradycyjnie w sali nr 2, gdzie przybyłym przedstawiona została sylwetka szkoły, wsparta filmikiem promującym oraz proponowane profile klas. Następnie nasi goście uczestniczyli w przygotowanej przez Klub Debatancki dyskusji oksfordzkiej. Teza spotkania brzmiała: Warto uczyć się matematyki. W sali chemicznej natomiast grupa przyrodnicza przygotowała ciekawe doświadczenia chemiczne, takie jak: zimny płomień, spalanie gliceryny. Taka lekcja pokazowa wywołała zachwyt wśród gości.
      Gimnazjaliści mieli nie tylko okazję posłuchać o przeprowadzanych w naszym liceum inicjatywach, mogli także zadać obecnym uczniom wszystkie nurtujące ich pytania, dotyczące codziennego życia licealisty.
                                                                                                       Oliwia Tomczak